معرفی قبرس


قبرس مروارید مدیترانه

درمیان گردشگران و دوستداران طبیعت، مدیترانه همواره به داشتن سواحل دلفریب و زیبایش شناخته شده است. جزیره قبرس نیز از این موهبت مدیترانه‌ای برخوردار بوده و سواحل سحرانگیز این منطقه با جادوی آب زلال و شن‌های درخشان خود، قلب تمام گردشگران را به تسخیر در می‌آورند. دریای آرام و شن‌های طلایی مکانی زیبا و دلپذیر را برای شنا، حمام آفتاب و ورزش‌های آبی برای شما فراهم می‌کند.

ادامه مطلب
پکیج های ما
معرفی بهترین هتل ها
مراکز خرید

فروشگاه‌ها و مراکز خرید

گردشگران می‌توانند طیف گسترده ای از کالاهای مصرفی را در بازارهای قبرس شمالی بیابند. بسیاری از مارک‌های تجاری مشهور به راحتی در دسترس هستند. محصولات محلی را می‌توان از بازارها و فروشگاه‌های کوچک خریداری کرد، طیف گسترده ای از انواع نوشیدنی‌ها با قیمت‌های بسیارپایین وجود دارد. مالیات بر ارزش افزوده (KDV) برای بسیاری از کالاها و خدمات با نرخ 2٪ تا 20٪ در نظر گرفته شده است. تعداد زیادی سوپر مارکت زنجیره ای مواد غذایی در قبرس شمالی توسط  شرکت‌های لمار و آسترو تاسیس شده است. بهترین فروشگاه‌ها را می‌توان در گیرنه و نیکوزیا یافت. 

در قبرس شمالی لباس‌های کپی (fake) برای خرید بسیار مناسب است. با این حال کیفیت و قیمت در مغازه‌های مختلف متفاوت است. درقبرس شمالی می‌توان مغازه‌های بسیار خوبی با لباس‌های مد روز جهانی وهمچنین انواع مغازه‌های فروش زیورآلات را یافت. لباس‌های زیبا و رنگارنگ برای کودکان نیز موجود است.   

در مرکز شهرهای بزرگ بیشتر مغازه‌ها به فروش طلا و نقره مشغولند. قیمت‌هامناسب و طرح‌‌ها بدیع هستند  قطعات طلا و نقره معمولا قبل از اینکه به فروش برسند، وزن می‌شوند. در مجموع مغازه‌های جواهر فروشی بسیاری با انواع اشکال مختلف طلا و جواهر در اندازه‌های متفاوت و ترکیب با سنگ‌های رنگی موجود است.   

مغازه‌های بازار با مجموعه‌‌ای شگفت انگیز از سفال ترکیه ، کاشی، ابریشم، کوسن ، روسری، انواع سوغاتی‌ها و غیره در تمامی روستاها و شهرها دیده می‌شوند. محصولات سبد بافی (سستا یا پانری به ترکی) نسبتا گران بوده و برخی از آنها بسیار با استحکام هستند.


در نیکوزیا و فاماگوستا تعداد محدودی مغازه‌های عتیقه فروشی برای فروش اجناس اوراقی، ظروف مسی قدیمی ‌و کالاهای قدیمی ‌خانگی وجود دارند. بسیاری از محصولات از جمله محصولات نساجی، فرش، سرامیک،  فانوس‌های مسی و سایر وسایل خانگی از ترکیه وارد شده است.   

بازار‌ها در قبرس شمالی

فروشگاه‌های بزرگی در شهرهای بزرگ، مانند نیکوزیا، فاماگوستا و گیرنه وجود دارند که مردم محلی به آنها بازار می‌گویند. بازدیدکنندگان بازار می‌توانند میوه‌های تازه و سبزیجات و همچنین  لباس‌، کفش، سوغاتی، صنایع دستی و ... را در این مناطق تهیه کنند.

بازار شمال نیکوزیا

اگر از خیابان گیرنه ازمنطقه سارایونو به سمت خط سبزحرکت کنید به بازار ساکاگی، مرکزخرید اصلی شمال نیکوزیا می‌رسید. گردشگران می‌توانند اجناس متفاوتی از جمله، پارچه و لباس، شلوار جین ارزان ، ماشین آلات اوراقی، فلزات را در خیابان‌های اطراف خریداری کنند. با مقایسه امروز با یک قرن پیش، این شهر به 26 بازار مختلف مجهز شده است. قسمتی ازخیابان گیرنه را هنوز با نام ترکی ایسکی کادینلار پازاری یا بازار زنان می‌شناسند. زیرا محل فروش انواع منسوجات و لوازم خانگی مورد علاقه زنان است. آسترا به بازاری گفته می‌شود که  در زیرزمین یک مسجد ، یا از منابع  مالی بدست آمده از کمک‌های مذهبی ساخته شده باشد. با ادامه دادن  مسیر بازار سوکاگی به کلیسا و بازار سرپوشیده خواهید رسید. بازار شهرداری(بازار سرپوشیده) بانام "باندا بولیا" شناخته می‌شود که این  بازار از دوران عثمانی تا به امروز مرکز خرید مطلوبی برای تهیه سبزیجات تازه و گوشت،  و نیز سوغات ترکیه می‌باشد.

موقعیت مکانی:: آسترا سوکاگی

ساعات کار:دوشنبه - جمعه 6 صبح - 3:00 بعدازظهر

  شنبه 6 صبح – 1:00بعد ازظهر

بازار شهری گیرنه

موقعیت مکانی: پشت پایانه اتوبوس رانی.  ساعات کار: هر چهارشنبه

آسیک کوما پازاری فاماگوستا (بازار فاماگوستا)

موقعیت مکانی: بین پایانه اتوبوس رانی و فروشگاه لمار،  ساعات کار: هر جمعه

نرخ طلا و ارزتغییر
دلار آزاد
یورو آزاد
پوند آزاد
هتل‌ها